مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» چگونه در کسب و کار و زندگی موفق باشیم؟

چگونه در کسب و کار و زندگی موفق باشیم؟

با اتخاذ این عادات ضروری، در زندگی موفق شوید!


چگونه موفقیت را تعریف کنیم؟

هرکسی تصور متفاوتی از دستیابی به موفقیت دارد. بنابراین تعریف و سنجش موفقیت باید واقعاً در سطح شخصی و موردی انجام شود.


مثلا برای شما موفقیت یعنی موفقیت مالی؟ موفقیت عاطفی؟ موفقیت جسمی؟ یا موفقیت خانوادگی؟


اگر به دنبال این هستید که چگونه در زندگی موفق شوید ، باید مدتی زمان بگذارید تا ابتدا موفقیت در زندگی خود را تعریف کنید. تعریف موفقیت شما ممکن است با آنچه والدین، همکاران، خانواده یا دوستان شما به عنوان موفقیت تعریف می کنند متفاوت باشد.

آهسته تر بروید تا سریع تر برسید! مطلب مرتبط آهسته تر بروید تا سریع تر برسید!


دریابید که چه چیزی به شما احساس شادی و موفقیت می‌دهد تا بفهمید در کجای زندگی خود به موفقیت نیاز دارید.


عادت هایی که باید برای موفقیت اخذ کنید!

با کار بر روی آوردن این عادات به زندگی خود، مطمئناً یاد می گیرید که چگونه به همان سطح از عظمت در زندگی خود دست یابید، همانطور که سایر افراد موفق به موفقیت رسیده اند.


1-یک ذهنیت مثبت ثابت ایجاد کنید.

هر عملی با یک فکر شروع می شود. وقتی افکار شما مثبت باشد، طبیعتاً انگیزه بیشتری برای انجام اقداماتی در مورد اهدافی که شما را به سمت پیشرفت و موفقیت سوق می دهد، خواهید داشت.

قدرت تفکر مثبت می تواند زندگی شما را متحول کند.

حتی مطالعات پزشکی نشان می دهد که خوش بین بودن و تلاش فعالانه برای کاهش افکار منفی می تواند تأثیر مثبتی بر سلامت شما داشته باشد. افراد مثبت اندیش 13 درصد کمتر از افراد منفی اندیش دچار حمله قلبی می شوند، حتی در میان افرادی که سابقه خانوادگی مشکلات قلبی دارند.

مثبت اندیشی سطح استرس شما را کاهش می دهد ، از شما در برابر دلسردی محافظت می کند و مهارت های مقابله ای بهتری را در مواقع سخت به شما می دهد.


برای کمک به تقویت دیدگاه خوش بینانه خود، سعی کنید بیشتر لبخند بزنید، شوخ طبعی را به زندگی خود اضافه کنید، خودگویی مثبت را تمرین کنید و جنبه های خوب یک موقعیت بد را فهرست کنید. اطراف خود را با افراد مثبت، تصاویر، موسیقی، کتاب، پادکست و ... احاطه کنید.


هنگامی که تصمیمی واضح و صریح برای تغییر زندگی خود با کنار گذاشتن تمام محدودیت های ذهنی خود می گیرید، موفقیت واقعی بسیار آسان تر و با احتمال بیشتری به دست می آید.


2-اهداف هوشمندانه ایجاد کنید.

داشتن یک زندگی موفق شامل داشتن اهداف شخصی است. با این حال، اغلب ما اهدافی را تعیین می کنیم، اما به آنها نمی رسیم. این ممکن است به دلیل نحوه تعیین اهداف باشد.

بهترین و دست یافتنی ترین اهداف، اهداف هوشمندانه هستند . اهداف هوشمندانه قابل دستیابی هستند زیرا واقع بینانه، فکر شده و شامل یک جدول زمانی هستند.


یک بیانیه واضح و مختصر ایجاد کنید که دقیقاً آنچه را که می خواهید به دست آورید، تعریف کنید.

عددی را به هدف خود اختصاص دهید مثلا در آوردن 50 میلیون در ماه، به جای آرزوی پول زیاد!

مطمئن شوید که هدف شما چالش برانگیز است اما امکان دستیابی به آن وجود دارد.

هدف خود را با آنچه در زندگی به شما احساس شادی و موفقیت می دهد هماهنگ کنید.

تعیین کنید که چه زمانی به هدف خود خواهید رسید و نقاط عطف کوچکی را برای رسیدن به آن در طول مسیر تعیین کنید.


3-سلامت جسمانی خود را در اولویت قرار دهید.

گرفتار شدن در چرخ پایان ناپذیر وظایفی که هر روز باید انجام دهیم آسان است.

اما، اگر می خواهید به موفقیت برسید، مهم است که سلامت جسمانی خود را در اولویت قرار دهید. تناسب اندام و سالم بودن باعث می شود احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید تا بتوانید مثبت تر فکر کنید. همچنین به معنای واقعی کلمه باعث می شود شما از نظر جسمی انرژی داشته باشید و قادر به انجام کارهای بیشتری باشید. افراد بسیار موفق سلامت جسمی و روانی خود را در اولویت قرار می دهند.

مطمئن شوید که غذاهای سالم می خورید و غذاها و نوشیدنی های ناسالم را به حداقل برسانید. هر روز ورزش کنید و استراحت زیادی داشته باشید تا ذهن و بدن خود را جوان کنید، که به شما کمک می کند تا زمانی که زمان کار فرا می رسد بهره وری بیشتری داشته باشید.


4-همیشه در حال یادگیری باشید.

سعی کنید هر روز یک چیز جدید یاد بگیرید - چه در زندگی شخصی و چه در زندگی حرفه ای.

ما با یادگیری رشد می کنیم، بنابراین برای موفقیت، یادگیری را تا جایی که می توانید در اولویت قرار دهید.

وقتی وقت خود را برای تبدیل شدن به یک یادگیرنده مادام العمر اختصاص می دهید، مطمئناً در زندگی موفق خواهید شد.

وقتی همیشه در حال یادگیری هستید، کیفیت زندگی خود را بهبود می بخشید و در معرض فرصت های بیشتری قرار می گیرید که می تواند منجر به رضایت شما شود.


5-از مقایسه خود با دیگران دست بردارید.

هر فرد و هر هدفی متفاوت است. حتی اگر شخص دیگری کاری را انجام دهد که شما می خواهید انجام دهید، شرایط زندگی شما یکسان نیست.

بنابراین مقایسه مستقیم شما دو نفر یا موفقیت آینده تان با هم منصفانه نیست. و زمانی که سعی می کنید در مورد زندگی و انتخاب های خود مثبت نگر باشید، مقایسه شرایط مختلف زندگی خود با دیگران به شما کمک نمی کند که انگیزه داشته باشید.

برای دیدن موفقیت، روی خود موقعیت، شرایط و اهدافتان تمرکز کنید.

دستاوردهای دیگران را جشن بگیرید، اما روی گام بعدی در برنامه اهداف هوشمندانه خود متمرکز بمانید. با تمرکز بر پیشرفت شخصی منحصر به فرد خود احساس رضایت خواهید کرد.


6-خوش بگذرانید!

ما به راحتی می توانیم تحت تأثیر جنون زندگی و استرس کارهایی که باید انجام شوند، غرق شویم.

برای داشتن یک زندگی موفق، باید شاد باشید. و یکی از بهترین روش های شادی، تفریح ​​است.

در هر روز پرتویی از شادی پیدا کنید. طنز را در یک موقعیت استرس زا ببینید و در مورد آن بخندید تا تنش را از بین ببرید. مطالعات نشان می دهد که حتی لبخند زدن، فشار خون و ضربان قلب شما را در مواقع استرس زا کاهش می دهد. بیرون بروید و تفریح کنید، وقت خود را به سرگرمی مورد علاقه خود اختصاص دهید، یک ویدیوی خنده دار تماشا کنید و حس شوخ طبعی را در خود ایجاد کنید.


7-با دیگران صحبت کنید.

داشتن کسی که بتوانید ایده های خود را مطرح کنید، با او صحبت کنید و در مورد اینکه چگونه از دید دیگران به نظر می رسید، بشنوید، می تواند در ساختن خود بسیار مفید باشد.


ممکن است در ابتدا دریافت انتقاد سازنده دشوار باشد. اما اجازه ندهید که شما را خالی کند، بلکه در عوض بگذارید شما را سرحال کند. فرصت تغییر برای بهتر شدن، هدیه ای است که تأثیری پایدار بر خوشبختی فعلی و آینده شما می گذارد.

برای رسیدن به موفقیت در زندگی، باید به طور مداوم رشد کنید. صحبت کردن با دیگرانی که به آنها اعتماد دارید در مورد اینکه چگونه پیشرفت می کنید می تواند تفاوت اساسی در پیشرفت شما ایجاد کند.


نظرات
arrow https://daadgam.com
واقعا از محتواهایی که میذارید لذت میبرم وقتی میخونمشون
پاسخ ادمین
ممنون از نظر زیباتون
فرم ارسال نظر

  دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی   |   روانشناس ایرانی در لندن   |   ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده