مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» 7 نکته مدیریت زمان از زبان جیم ران!

7 نکته مدیریت زمان از زبان جیم ران!

نکات مهم برای مدیریت زمان از زبان جیم ران (Jim Rohn)

استاد شدن در مدیریت زمان به شما این امکان را می دهد که زندگی خود را طراحی کنید و هر جنبه ای از آن را بهبود بخشید. جیم ران یکی از تاثیرگذارترین سخنرانان در مورد چگونگی انجام این کار بود. نکات و ترفندهای او بسیار کاربردی است و تا به امروز حس انگیزه را در میلیون ها نفر زنده کرده است.

 

صحبت راجع به مدیریت زمان آسان تر از انجام آن است، اما درست مانند هر کاری که تا به حال به انجام رساندید، سخت ترین قدم شروع کردن است. سعی کنید فقط این مراحل را مطالعه نکنید، بلکه آنها را عملی کنید.

 

«مشکل این نیست که ما اطلاعات نداریم، مشکل این است که از اطلاعات استفاده نمی کنیم و به آن عمل نمی کنیم. ما غرق در اطلاعات هستیم، اما گرسنه خرد هستیم.» - جیم ران.

 

1. «اگر برنامه زندگی خود را طراحی نکنید، به احتمال زیاد در برنامه شخص دیگری قرار خواهید گرفت.»

 دانلود دموی آهنگ یادم رفت از ماکان بند + متن آهنگ مطلب مرتبط دانلود دموی آهنگ یادم رفت از ماکان بند + متن آهنگ

طراحی زندگی خود راهی خوب برای بیان "نگذارید زندگی برای شما اتفاق بیفتد، زندگی خود را بسازید" است. کشتی ای که اسکله خود را بدون مقصدی برنامه ریزی شده ترک می کند، بی هدف در دریاها می چرخد و هرگز به جایی که قرار بود برسد نمی رسد. بنابراین مدیریت زمان، مدیریت روز شماست. این امر منجر به برنامه ریزی زندگی تان می شود، روز به روز، تا زمانی که متوجه شوید به بیشتر اهداف خود رسیده اید.

 

2. «روی کاغذ فکر کنید». 

اهداف و رویاهای خود را بنویسید.وقتی اهدافمان را یادداشت می کنیم اتفاق خاصی می افتد. ذهن آنها را به عنوان گام های عملی می بیند نه فقط رویاهایی که در اوقات فراغت خود می بینیم. بیشتر مردم می گویند که می خواهند موفق باشند و رویای عالی بودن را در سر می پرورانند، اما هرگز آن را ننوشته اند. برنامه ریزی دقیق زندگی خود را روی کاغذ انجام دهید. در مرحله بعدی، برنامه ریزی برای چگونگی دستیابی به اهداف خود است.

 

3. "وقتی زمان خود را کنترل نکنید، زمان شما را کنترل خواهد کرد." 

آیا تا به حال روزی را تجربه کرده‌اید که برای زمانتان برنامه‌ریزی نکرده باشید و هنگام شب متوجه شوید هیچ کاری انجام نداده اید؟ زندگی بیشتر مردم اینگونه می گذرد. آنها برنامه خاصی برای زمان و در نتیجه برای زندگی خود ندارند. انتخاب های شما تعیین کننده فردی است که در نهایت خواهید بود. هر لحظه را به عنوان یک انتخاب ببینید. اگر نحوه گذراندن زمان خود را کنترل کنید، می توانید موفقیت ها و شکست های خود را کنترل کنید.


4. "اگر انجام آن آسان است، انجام ندادن آن نیز آسان است."

ما خودمان را گول می زنیم، "آه، این ساده است، چرا باید برنامه ریزی کنم، فقط آن را انجام می دهم!" بارها و بارها ثابت شده است که این روش کار نمی کند. صرفاً به این دلیل که اگر انجام آن آسان است، انجام ندادن آن نیز آسان است. ما محصول کارهایی هستیم که پیوسته انجام می دهیم. اثر مرکب اثر دارن هاردی حول یک اصل ساده ساخته شده است. هر اقدامی، مهم نیست که چقدر کوچک باشد، اگر بارها و بارها انجام شود، به محصول بسیار بزرگتری تبدیل می شود. چیزهای کوچکی را که نادیده می گیریم و انجام نمی دهیم، زیرا هرگز برای آنها برنامه ریزی نمی کنیم، در نهایت به یک اقدام بزرگ تبدیل می شوند که اکنون باید انجام دهیم. که بسیار سخت تر خواهد بود.

 

5. "بدون احساس فوریت، میل ارزش خود را از دست می دهد."

اگر برای زمان خود برنامه ریزی نکنید، برای اهداف خود جدول زمانی تعیین نمی کنید. داشتن ضرب الاجل باعث ایجاد حس فوریت می شود. به همین دلیل است که ما شروع به کار روی یک پروژه یک ماهه در حدود هفته آخر تا آخرین مهلت می کنیم. فشار باعث می شود آن وخیم به نظر برسد و به عنوان یک نوع محرک برای تکمیل و تحقق اهداف ما عمل خواهد کرد. برای رویاهای خود ضرب الاجل تعیین کنید وگرنه آنها فقط رویا هستند.

 

6. «هنر تعیین اهداف را مطالعه کنید»

هر روز بدون تمرکز بر دیروز، اهداف تازه خود را بنویسید، این یک راه خوب برای حذف غیر اولویت‌ها و تمرکز مجدد بر اهداف واقعی است. تمرکز چیزی است که در جامعه امروزی کم است. "قربانی" این نشوید، اهداف خود را به طور روزانه مرور کنید تا آنها را تقویت کنید و به تحقق آن ها کمک کنید. دریک میلز سیستم استانداردهای روزانه را پیشنهاد می کند که در آن لزوماً برای رسیدن به یک هدف بلندمدت کار نمی کنیم، بلکه روی اهداف روزانه تمرکز می کنیم که در نهایت به موفقیت های بلندمدت تبدیل می شوند.

 

7. «همه ما به یک اندازه زمان داریم. کشتن زمان قتل نیست، خودکشی است. راز واقعی ثروتمندان در درخشش نیست، مدیریت زمان است.

از جایی که هستید شروع کنید، مهم نیست الان کجا هستید. کلید موفقیت، انجام اقدامات زیاد برای یک ایده عالی است و تنها راه برای انجام این کار مدیریت زمان است. برای هر اقدامی برنامه ریزی کنید، مهم نیست چقدر ساده است.

شما می توانید در هر لحظه زندگی خود را تغییر دهید. بهترین راه برای انجام این کار مدیریت زمان است.

 

ساده شروع کنید، یک دفترچه یادداشت داشته باشید که در آن یادداشت کنید هر ساعت از وقت خود را چگونه می گذرانید. اگر به مدت 2 ساعت وب گردی می کنید، آن را یادداشت کنید. اگر 30 دقیقه طول می کشد تا سلبریتی مورد علاقه خود را چک کنید، آن را یادداشت کنید. هر کاری که انجام می دهید، برای یک هفته، آن را یادداشت کنید. در پایان خواهید دید که بیشتر وقت شما کجا تلف می شود.

 

همچنین از اینکه باید بنویسید که یک ساعت را صرف تماشای عکس‌ کرده‌اید، در صورتی که می‌توانستید از آن زمان عاقلانه استفاده کرده باشید، ناراحت خواهید شد. این یک مکان عالی برای شروع است، از آنجا می توانید بسیاری از نکات مدیریت زمان را که در دسترس شماست دنبال کنید و ببینید چه چیزی برای شما بهترین کارایی را دارد.


فرم ارسال نظر

  روانشناس ایرانی در لندن   |   ساخت وبلاگ   |   دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده