مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» بهترین راه برای کار هوشمندانه ، نه سخت تر

بهترین راه برای کار هوشمندانه ، نه سخت تر

دقیق تر کار کنید ، نه سخت تر: نکاتی برای افزایش بهره وری

"کار دقیق تر ، نه سخت تر" ضرب المثل قدیمی است. به محض تسلط بر این مفهوم ، بقیه زندگی کاری شما راحت تر خواهد شد. تکنیک های ساده ای وجود دارد که می توانید برای صرفه جویی در مراحل و خستگی در هنگام انجام تقریباً هر کاری ، از آنها استفاده کنید. هوشمند کار کردن در مقابل سخت کار کردن. 

آیا واقعا تفاوتی وجود دارد؟ ممکن است برخی استدلال کنند که چنین چیزی وجود ندارد ، اما من اصرار دارم که متفاوت باشم.همه توانایی کار سخت را دارند زیرا تنها کاری که باید بکنید کمی تلاش و تحمل است.از طرف دیگر هوشمند کار کردن با همه زمان و کارایی ارتباط دارد. بیشتر افرادی که هوشمند کار می کنند این کار را بصری انجام می دهند. خوش شانس آنها ، درست است؟خوب برای شما که می خواهید هوشمندانه کار کنید ، نه سخت تر ، اما به نظر می رسد که نمی توانید آن را درک کنید ، گوش دهید.


همه کارهایی را که باید انجام شود ارزیابی کنید. قبل از این که بخواهید سر به سر چیزی فرو ببرید ، به یاد داشته باشید که اشتیاق باید خردورز شود. به هر جنبه ای از شغل نگاه کنید و به خود "زمان تأمل" فراوانی بدهید تا مطمئن شوید که همه جزئیات به موقع و با دقت انجام می شود

یک طرح کلی ایجاد کنید. چه در سر شما باشد و چه روی کاغذ ، باید یک چک لیست در ذهن داشته باشید و آن را به ترتیب دنبال کنید. شما نمی خواهید مراحل را تکرار کنید ، تلاش دیگران را تکرار کنید ، اشتباه کنید یا هر چیزی را فراموش کنید.

آهسته تر بروید تا سریع تر برسید! مطلب مرتبط آهسته تر بروید تا سریع تر برسید!

نه گفتن را بیاموزید. از برنامه ریزی بیش از حد خود خودداری کنید و در مورد آنچه می توانید در یک روز به دست آورید واقع بین باشید. بعضی اوقات فقط باید خود را قطع کنید زیرا در بیشتر مشاغل تقریباً همیشه کاری وجود دارد که می توان انجام داد.چه دلایلی وجود دارد که افراد را از گفتن نه باز می‌دارد؟

عدم اعتماد به نفس؟

خجالت کشیدن از نه گفتن؟

یا نداشتن فن بیان خوب؟

اگر موارد زیر را بخوانید بهتر متوجه می‌شوید که دلیل ترس از نه گفتن چیست؟

 نه گفتن فواید بسیای دارد که ما آن ها را به صورت لیست در ادامه می‌آوریم:

موجب افزایش اعتماد به نفس می‌شود

قاطعیت شما را افزایش می‌دهد

وقت خود را با کار هایی که علاقه ای به آن ها ندارید تلف نمی‌کنید

به مدیریت زمان و برنامه تان خللی وارد نمی‌شود

در رسیدن به موفقیت سرعت شما را چندین برابر می‌کند

عزت نفستان افزایش پیدا می‌کند و حس ارزشمندی شما بیشتر می‌شود

مهارت مدیریت زمان را افزایش می‌دهد

و مزیت‌های دیگری که بعد از استفاده این مهارت در زندگی خود می‌توانید آن‌ها را خواهید دید.

بدانید چه موقع کار را در محل کار خود رها کنید. ممکن است با کار در خانه نیز بتوانید کارهای بیشتری را انجام دهید ، استراحت کافی ندارید و احتمالاً روابط شما را خسته نمی کند.

اهداف خود را مشخص کنید. سعی کنید از انجام چند وظیفه اجتناب کنید زیرا شما اغلب کارهای کمتری انجام می دهید زیرا مغز شما بین کارها به عقب و جلو می رود. یک چیز را برای کار انتخاب کنید و تمام تلاش خود را برای انجام این کار انجام دهید تا زمانی که به نتیجه برسد. برای زمانی که کار روی وظیفه خود را متوقف کرده و استراحت می کنید ، محدودیت زمانی تعیین کنید.

با برقراری ارتباط صحیح مشتری را کنترل کنید اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما می فهمند که زمان عادی چرخش برای یک پروژه چگونه خواهد بود. تحت تأثیر اصرار آنها مبنی بر اینکه شغل آنها نیاز به شتاب زیادی دارد تحت تأثیر قرار نگیرید. بیشتر مشاغل بیش از یک مشتری دارند ، با این حال بسیاری از مشتریان فراموش می کنند که شغل آنها تنها کار شما نیست.

تحویل یک کتاب نمونه به مشتری و گفتن: "به من بگویید به کدام رنگ علاقه دارید" کشنده است. انتخابهای زیاد باعث تأخیرهای وحشتناک می شود زیرا مشتری از همه امکانات استفاده می کند و بعداً تصمیم می گیرد هر تصمیمی را حدس بزند. در عوض ، جملاتی از این قبیل را بگویید: "این آبی را دوست داری یا این سبز را بیشتر؟"

هرگز کار بد را قبول نکنید. شما می دانید که چه موقع یک کار عالی خواهد بود. مشتری یا رئیسی که شما را تحت فشار قرار می دهد و در مناطقی که راحت نیستید تحت فشار قرار می دهد ، زیرا این انتظار غیر منطقی است یا خارج از محدوده شماست ، باید فوراً از ناراحتی شما از کار مطابق پیشنهاد آگاه شود. اگر خود اشتغالی دارید ، رد کردن شغلی مانند این بسیار هوشمندانه است حتی اگر رها کردن پول کار سختی باشد.

در صورت لزوم پیشنهاد مجدد دهید. آنقدر تغییرات را نپذیرید که در نهایت کار بسیار پیچیده یا گرانتری از آنچه برای آن پیشنهاد کرده اید انجام دهید. وقتی متوجه شدید که وارد قلمرو جدیدی شده اید ، کار را متوقف کرده و یک پیشنهاد مجدد تهیه کنید و کل کار را همانطور که در ابتدا تصور شده بود نشان دهید و دامنه کار جدید را با هم تطبیق دهید. به مشتری اطلاع دهید که هزینه X دلار بیشتر از پیشنهاد اولیه برای ادامه کار ، هزینه خواهد داشت. این تصمیم مشتری است که چقدر باید پرداخت کند. تصمیم شما این است که چقدر می خواهید هوشمند باشید در حالی که برای آنها کار می کنید .

مواد خود را در نظر بگیرید. از کیفیت مواد خود میانبر نگیرید. کار با مواد یا ابزارهای ارزان قیمت سخت تر است زیرا آنقدرها محکم و خوب نیستند. تلاش برای پس انداز چند دلار ، اما صرف یک یا دو ساعت اضافی به دلیل اینکه آن چیزهای ارزان به درستی نصب نشده اند ، منطقی نیست.

روش های خود را ارزیابی کنید. شما می خواهید که آنها تا حد ممکن کارآمد باشند. وقتی هیچ حواس پرتی در اطراف شما وجود ندارد ، کار خود را انجام دهید. سعی کنید کارها را به صورت دسته ای انجام دهید تا یک بار. شما می خواهید تا حد ممکن کارایی شما بیشتر شود. 

به دنبال میانبرها باشید. این به معنای استفاده از ساده ترین روش به خاطر آن یا تنبل بودن نیست. به عنوان مثال ، اگر روزانه به ایمیل های متعددی پاسخ می دهید و به سوالات مشابه بارها و بارها پاسخ می دهید ، پاسخ های خود را ذخیره کنید. وقتی این سوالات مطرح شد ، می توانید پاسخ ذخیره شده خود را کات کرده و جایگذاری کنید. ممکن است مجبور شوید ویرایش های جزئی انجام دهید ، اما قسمت عمده آن قبلاً نوشته خواهد شد.

در زمان های مناسب به افراد مناسب وکالت دهید. اطمینان حاصل کنید که تیم شما از نظم خوبی برخوردار است. اگر یک نفر سریعتر است ، او را در بخشی از کار خود قرار دهید که طولانی ترین زمان را خواهد داشت. اگر فردی مهارت و تبحر بالاتری دارد ، او را در بخشی از وظیفه قرار دهید که بسیار مهم است. 

از به تعویق انداختن خودداری کنید. هر بار که در شبکه گشت و گذار می کنید و یا بدون نیاز به بررسی ایمیل در محل کار خود می روید ، روز شما طولانی می شود. وقتی زمان کار فرا رسیده است ، خود را به سختی تحت فشار قرار دهید و از انجام این فعالیتها لذت ببرید.

انعطاف پذیر باشید روز شما همیشه طبق برنامه پیش نخواهد رفت. در روش های جدید و انجام کارهای جدید باز باشید.

باقی مانده. در حالت ایده آل باید هر شب هشت ساعت بخوابید. مطمئناً می توانید 12 ساعت کار مداوم داشته باشید ، اما پایدار نیست. پس از یک نقطه خاص ، بدن شما خسته شده و ذهن شما فرسوده می شود و منجر به تکرار بیشتر تمرکز و اشتباهات سهل انگاری می شود.

وقفه های دوره ای. حتی در دفتر کار نیز باید وقت بگذارید تا ذهن شما دوباره جمع شود و دوباره شارژ شود.  50 دقیقه اول هر ساعت خود را سخت فشار دهید و سپس با 10 دقیقه وقفه به خود پاداش دهید.

نقطه کاهش بازده را تشخیص دهید. مراحل فوق به این معنی نیست که شما باید خود را تا حد خستگی ملزم به کار کنید. شما باید از سلامتی و یکپارچگی شغل خود محافظت کنید. با یک فشار کار کنید ، دائماً مستعد اشتباهات می شوید. وقتی آنقدر خسته هستید که متوجه می شوید انجام یک کار دو یا سه برابر بیشتر از حد معمول طول می کشد ، باید روزانه با آن درگیر باشید. حداقل چند ساعت استراحت کنید و پر انرژی تر برگردید ، تا در پایان کار بتوانید قوی باشید.


فرم ارسال نظر

  دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی   |   ساخت وبلاگ   |   روانشناس ایرانی در لندن  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده