مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» رشد شخصی: تمام توان خود را بکار بگیرید و به اهداف خود برسید

رشد شخصی: تمام توان خود را بکار بگیرید و به اهداف خود برسید

رشد شخصی می تواند به شما در تعیین اهداف و رسیدن به پتانسیل کامل شما کمک کند. ... همچنین نگاه کنید به: مراحل عملی برای رشد شخصی. رشد شخصی یک فرایند مادام العمر است. این راهی است که افراد می توانند مهارت ها و کیفیت خود را ارزیابی کنند ، اهداف خود را در زندگی در نظر بگیرند و اهداف خود را در ... چرا رشد شخصی مهم است؟

چگونه می توانید یک برنامه رشد شخصی تنظیم کنید؟در اینجا چند نکته مهم در مورد ورود به مسیر رشد شخصی و رشد خود آورده شده است.

ما یاد گرفته‌ایم که راه‌ حل مشکلات را باید در درون خودمان جست‌ و جو کنیم؛ اما برای اینکار به کمک نیاز داریم. اگر فرصت شرکت در رویدادها را نداشته باشیم؛ کتاب و مقاله می‌خوانیم و به سخنرانی‌هایی درباره این موضوع گوش می‌کنیم. در این مقاله از توسعه فردی، مراحل و تکنیک‌های آن صحبت خواهیم کرد.خودتان را بشناسید

پیتر دراکر | برای استفاده از یک تعریف ، یک برنامه رشد شخصی "فرآیند ایجاد یک برنامه عملی مبتنی بر آگاهی ، ارزش ها ، تأمل ، تعیین هدف و برنامه ریزی برای رشد شخصی در زمینه شغلی ، تحصیلی ، رابطه یا برای بهبود خود است. "

چشم‌انداز فردی خود را تجسم کنید

برای توسعه فردی برنامه‌ریزی کنید

تکنیک‌های توسعه فردی

چگونه قرار عاشقانه خوبی داشته باشیم؟ مطلب مرتبط چگونه قرار عاشقانه خوبی داشته باشیم؟

پیشرفت‌های خود را ثبت کنید

خودتان را بشناسید

قبل از آغاز این مسیر باید خودتان را بشناسید. چطور فکر می‌کنید؟ از چه چیزهایی ناراحت، خوشحال یا هیجان‌زده می‌شوید؟ نیازها و خواسته‌های شما چیست؟ نقاط ضعف و قدرت شما کدم‌اند؟ باید بدانید چه شخصیتی دارید و قرار است چه تغییراتی در خود ایجاد کنید.

خودت را بشناس. شما کی هستید؟

از منطقه امن ات فاصله بگیر

یک پوست ضخیم ایجاد کنید.

یاد بگیرید که خود را مطرح کنید.

عادت های خوب را قبول کنید.

یک برنامه و لیستی از اهداف ایجاد کنید.

مهربان و بخشنده باشید.

موارد ساده و مهم زندگی را به خاطر بسپارید.

در هر موردی که خوب هستیم، می‌توانیم بهتر هم بشویم. خانم سلستین حاصل تجربیاتش را در قالب چند نکته عملی در اختیار افرادی که مشتاق رشد وتوسعه فردی هستند قرار داده، که با هم مرور می‌کنیم. بعضی از آن‌ها انقدر ساده هستند که می‌توانید از همین الان شروع کنید.

هر روز کتاب بخوانید

زبان جدید یاد بگیرید سرگرمی‌های جدید انتخاب کنید

در یک دوره آموزشی جدید شرکت کنید

اتاق‌تان را الهام‌بخش کنید

به ترس‌هایتان غلبه کنید

مهارت‌هایتان را ارتقا دهید

سحرخیز باشید

برنامه ورزشی روزانه داشته باشید

کتاب راهنما برای زندگی‌تان بنویسید

راحت‌طلب نباشید

دیگران را به چالش بکشید

نقاط کورتان را شناسایی کنید

از دیگران نظر بخواهید برای خودتان اهداف بزرگ و جسورانه تعیین کنید

نقص‌هایتان را بپذیرید

وارد عمل شوید

از افرادی که مورد قبولتان هستند یاد بگیرید

یک عادت بد را ترک کنید

یک عادت خوب پیدا کنید

از دوستانتان یاد بگیرید

به رشد فردی‌تان متعهد بمانید

در فضای مجازی به دنبال قهرمان نباشید. در این صورت شما بدترین خودتان را با نمایشی‌ترین و بهترین حالت آن فرد مقایسه کرده‌اید. یک قهرمان واقعی پیدا کنید؛ افراد موفقی که زندگی‌نامه یا آثاری از آن‌ها وجود دارد. حالا باید راحت‌تر متوجه شوید چه تغییراتی نیاز دارید.

بشر برای رشد و توسعه خود باید به کمالات مطلق تمایل داشته باشد این افراد هرکاری را به بهترین نحو انجام خواهند داد و بهترین خروجی و نتیجه را از کارشان دریافت خواهند کرد.

نقاط قوت، ابزار پرقدرتی در دستان شماست. گاهی بهتر است به جای تلاش بیهوده برای برطرف کردن برخی از نقاط ضعفمان، روی نقاط قوت خود کار کنیم. جزییات این تغییرات و فرصتی را که برای هر بخش از آن دارید، تعیین کنید. برنامه‌ریزی دقیق، احتمال رسیدن به مسیر را بیشتر می‌کند.

نکاتی برای توسعه شخصی برای دستیابی به اهداف خود

تصور کنید که یک بازیکن فوتبال هستید و یک پنالتی مهم را از دست می دهید. این یک اثر منفی در مغز شما به جا می گذارد. دفعه بعد که مجبورید پنالتی بزنید ، این اثر باعث ایجاد ترس می شود ، بدین معنی که دیگر نمی خواهید آن را اجرا کنید .

نکاتی در مورد شروع باغبانی در آپارتمان مطلب مرتبط نکاتی در مورد شروع باغبانی در آپارتمان

تجربیات آسیب زا و نظرات منفی الگوهای ذهنی سمی ایجاد می کنند که رفتار ما را بیش از آنچه مردم می دانند ، شرطی می کنند. مغز ما در زمان خطرناک تر "سیم کشی" می شود و پاسخ جنگ یا پرواز دیگر برای کنار آمدن با تهدیدهای مدرن کافی نیست. با این حال ، هنگامی که ما قربانی شرایط شویم ، این ضربه پنالتی مهم را از دست بدهیم یا حتی وقتی جرات گرفتن آن را داریم ، این پاسخ هنوز تحریک می شود.

خبر خوب این است که ممکن است این حلقه معیوب را بشکنیم و چیزهایی را که واقعاً هستند ببینیم تا همه پتانسیل های ما را به نمایش بگذارند. برای شروع در این مسیر توسعه خود فقط به دو چیز نیاز دارید:

یک تمایل واقعی برای خلاص شدن از الگوهای تفکر سمی.

تسلط بر ابزار روانشناختی مناسب.

نکاتی برای توسعه شخصی برای دستیابی به اهداف خود

هنری فورد گفت که "موانع آن چیزهای ترسناکی هستند که وقتی چشم خود را از هدف برمی دارید می بینید." برای رسیدن به رشد شخصی باید به دنبال هدف باشید ، بهترین استراتژی را برای رسیدن به آن طراحی کنید و روی آن تمرکز کنید. این اولین قدم در هر اقدامی است و باید به اندازه نیاز خود صرف این کار کنید.

هنگامی که هدف خود را تعیین کردید و نحوه دستیابی به آن را بررسی کردید ، زمان آن فرا رسیده است که اقدام کنید و از منطقه راحتی خود خارج شوید. اینها اصلی ترین ابزارهای روانشناختی هستند که باید برای موفقیت مهارت داشته باشید:


تکنیک های تجسم را بیاموزید

با برداشتن گام های لازم برای رسیدن به هدف خود و دستیابی به موفقیت ، به شما کمک می کند الگوهای فکری سمی را بشکنید ، انگیزه خود را حفظ کرده و در این راه طبیعی تر باشید.


از افکار منفی پرهیز کنید

ضروری است که شما نگرش مثبت داشته باشید. افکار خود را کنترل کنید و وقتی شروع به اجرای یک فیلم قدیمی و سمی می کنید ، ریشه آن افکار منفی را بردارید.

صرف چند دقیقه در روز برای کنترل تنفس و تمرکز ذهن بسیار مفید خواهد بود وقتی مجبور شوید با شرایط استرس زا در خارج از منطقه راحتی خود کنار بیایید.


تحمل کنید

راه موفقیت با خطاها و عقب نشینی های غیرمنتظره هموار شده است. موارد کمی وجود دارد که بار اول درست خواهید کرد. افتادن مهم نیست. تنها مشکل بلند نشدن است.


فقط در برابر خودتان رقابت کنید

رقابت سمی با افراد دیگر شما را فرسوده می کند. روی هدف خود و چگونگی دستیابی به آن تمرکز کنید.


چالش های کوچکی را تنظیم کنید

همانطور که از دست دادن یک پنالتی اثری منفی به جا می گذارد ، غلبه بر چالش های کوچک نیز اثرات مثبتی بر جای می گذارد که به شما کمک می کند با عزم بیشتری پیش بروید.


پشتکار داشته باشید

تسلیم تنبلی یا ناامیدی نشوید. همچنان که ممکن است به سمت هدف خود حرکت کنید. اگر هر روز تصمیم خود را برای رسیدن به اهداف خود تعیین کنید ، این نگرش بخشی از شخصیت شما خواهد شد.

پیروزی ها را جشن بگیرید

خوب است که به خودتان برای پیروزی های کوچک پاداش دهید. این رفتارها به شما انگیزه می دهد که به جلو حرکت کنید.


نگرش های سمی برای جلوگیری از

همانطور که برای دستیابی به خودسازی ، باید بدانید که بر کدام ابزار روانشناختی تسلط دارید ، باید توجه داشته باشید که نگرشهای شما ممکن است الگوهای ذهنی سمی را تداوم بخشد و بنابراین ، باید از این موارد اجتناب کنید:

منفی بودن

اگر هنوز هم به طور ذهنی فیلم هایی را طراحی می کنید که همه چیز در آنها اشتباه پیش می رود ، مطمئنا همه چیز به اشتباه پیش می رود.


بیکار منتظر

موفقیت قرار نیست به دنبال شما بیاید. اگر به سمت هدف حرکت نکنید ، همیشه با همان فاصله فاصله خواهید داشت.


اعتقاد به موفقیت خود ندارید

اگر خود را متقاعد کنید که هرگز قصد موفقیت ندارید ، دقیقاً همان اتفاقی خواهد افتاد.


سرزنش دیگران

شما باید مسئولیت کامل اعمال خود را بر عهده بگیرید. مقصر دانستن دیگران برای وضعیت بد شما بهترین راه برای غلبه بر آن نیست.


درخواست کمک نکردن

اگر کسی بتواند به شما در رسیدن به هدف شما کمک کند - دوستان ، همکاران ، متخصصان و غیره - و از آن شخص کمک نخواهید ، شانس موفقیت خود را از بین می برید. حرکت به سمت رشد شخصی به معنای درخواست نکردن کمک نیست.

فرم ارسال نظر

  روانشناس ایرانی در لندن   |   دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی   |   ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده