مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» ابزارها و تکنیک های توسعه شخصی

ابزارها و تکنیک های توسعه شخصی

چگونه می توان به رشد شخصی دست یافت

برخی اشتباهات شما باید اصلاح شوند ونقاط ضعف و قوت خود را بشناسید. برخی را باید بپذیرید. خیلی از اشتباهات شما برای خودتان آشکار نیست. انتقاداتی را که شنیده‌اید مرور کنید و به آ‌ن‌ها فکر کنید. نقاط قوت، ابزار پرقدرتی در دستان شماست. گاهی بهتر است به جای تلاش بیهوده برای برطرف کردن برخی از نقاط ضعفمان، روی نقاط قوت خود کار کنیم. جزییات این تغییرات و فرصتی را که برای هر بخش از آن دارید، تعیین کنید. برنامه‌ریزی دقیق، احتمال رسیدن به مسیر را بیشتر می‌کند.ابزارها و تکنیک های توسعه شخصی کلید بهبود خود هستند. آنها می توانند با تعیین جهت مثبت به شما کمک کنند زندگی خود را به عهده بگیرید.

بهبود خود یک فرآیند مداوم یادگیری است. شما برای دستیابی به کاملترین پتانسیل خود شروع به درک و توسعه می کنید. این ممکن است در شغل ، زندگی شخصی ، تحصیلات یا همه این زمینه ها اعمال شود.

شما بزرگترین منبع خود هستید. اگر برای پیشرفت خود وقت و تلاش بگذارید ، پاداش های شگفت انگیز خواهیدگرفت. نگاهی به این تکنیک ها و ابزارهای موثر بیندازید که می تواند به شما کمک کند تا بهتر شوید و زندگی شما را تحت تأثیر مثبت قرار دهد.

تکنیک های توسعه شخصی

1. خودتان را بشناسید

چگونه قرار عاشقانه خوبی داشته باشیم؟ مطلب مرتبط چگونه قرار عاشقانه خوبی داشته باشیم؟

آیا همیشه به دنبال اهدافی که دیگران برای شما تعیین کرده اند می دوید؟ سریعاً این کار را متوقف کنید و وقت بگذارید تا خود ، خصوصیات ، ضعف ها ، چیزهایی که واقعاً از آنها لذت می برید و می خواهید در زندگی را بشناسید؟ در آغاز این مسیر باید خودتان را بشناسید. چطور فکر می‌کنید؟ از چه چیزهایی ناراحت، خوشحال یا هیجان‌زده می‌شوید؟ نیازها و خواسته‌های شما چیست؟ نقاط ضعف و قدرت شما کدم‌اند؟ باید بدانید چه شخصیتی دارید و قرار است چه تغییراتی در خود ایجاد کنید.

همانطور که سقراط گفت ، "شناختن خود آغاز خرد است".

 توانمندی و مهارت انجام کارها، به بهترین شکل ممکن باعث می شود خود را مستحق موفقیت های بیشتر بدانید. برای رسیدن به موفقیت های بزرگتر قدم بردارید و از مواجه با شکست ترسی نداشته باشید. افزایش سطح اعتماد به نفس در آموزش بهبود فردی یکی از شاخص ترین ویژگی های افراد خواهد شد. این به شما کمک می کند تا با درونیاتان در ارتباط باشید تا از سر و صدای خارجی منحرف نشوید. آنها مهم این است كه كاملاً صادق و آسیب پذیر باشند در حالی كه احساسات ، اهداف و اهداف خود را نادیده می گیرند.

وقتی مرتباً درباره خود می نویسید و می خوانید ، افکار با قوت بیشتری در ضمیر ناخودآگاه شما جاسازی می شوند. این به شما کمک می کند تا روی اهداف خود تمرکز کنید ، نسبت به خود وفادار بمانید ، تصمیم گیری را بهبود ببخشید و بدانید چه موقع نه بگویید!

به خاطر چیزهای کوچک شکرگزار باشید

2. قدرشناسی را تمرین کنید

به عنوان یکی از مداخلات مثبت روانشناسی ، مزایای داشتن یک ذهنیت قدرشناسی بی پایان است. برای سلامتی شما حیاتی است. افرادی که مکث می کنند و برای دیدن چیزهای ریزتر وقت می گذارند ، به آنها تأمل می کنند ، سپاسگزار هستند ، از زندگی کامل تر ، سلامتی و خواب بهتر برخوردار می شوند

همچنین قدرشناسی باعث دلسوزی ، مهربانی و هوشیاری بیشتری می شود. ایده این نیست که آن را برای موارد خاص یا تجربیات اختصاص دهید. شما باید یاد بگیرید که از کوچکترین چیزهایی مانند یک وعده غذایی خوشمزه یا یک سفر بدون ترافیک به خانه تشکر کنید.

هر شب وقت بگذارید تا روز خود را بگذرانید و درمورد چیزهایی که واقعاً از آنها سپاسگزار هستید تعمق کنید. این واقعاً باعث تغییر دیدگاه شما در زندگی می شود و به شما کمک می کند احساسات منفی را مسدود کنید.

3. از منطقه راحتی خود خارج شوید

در ابتدا ممکن است بسیار دشوار به نظر برسد ، اما شما باید جرات کنید که ریسک کنید ، با ترس خود روبرو شوید و به دنبال کارهایی بروید که شما را ناراحت می کند.

وقتی تصمیم می گیرید از فضای امن خود خارج شوید ، با فرصت های بیشتری روبرو خواهید شد. این خلاقیت شما را تحریک می کند و ایده های شما راحت تر می آیند.

هر آنچه که در حال حاضر در زندگی خود تجربه می کنید ، خواه روال تناسب اندام شما باشد باید از منطقه امن خودتان خارج شوید. شما باید همیشه نگاه رو به جلو داشته باشید و تلاش کنید تا آن مناطق را پشت سر بگذارید. اگر یک کشاورز به سختی تلاش نکند، هیچ‌گاه قادر نخواهد بود که بر گرسنگی مردم دنیا غلبه کند. بنابراین باید با تلاش زیاد همه آن راحتی‌ها را پشت سر بگذارید.سختی ناشی از پشت سر گذاشتن این راحتی‌ها به موفقیت شما کمک می‌کند. همچنین، پشت سر گذاشتن راحتی‌های پرهزینه شما را به اندازه کافی قوی خواهد ساخت تا با مشکلات زندگی مواجه شوید.

4- ترک عادت بد

مردم هنگام مشاهده موفقیت مانند شانس ، تحصیلات ، شغل و غیره تأکید زیادی بر عوامل بیرونی دارند ، گرچه ما اهمیت هیچ یک از این موارد را انکار نمی کنیم ، اما به همان اندازه لازم است که کمی بیشتر به درون خود نگاه کنید. عادت های بد شما می تواند مانعی برای رشد و پیشرفت شما باشد.

خواب زیاد ، پرخوری ، سیگار کشیدن ، دیر رسیدن ، خوابیدن ، دروغ گفتن از جمله بسیاری از عادت های بدی است که می توانید کاملاً کنار بگذارید!

عادت‌های بد را متوقف کنیم. همه ما می‌دانیم که در این دنیا هیچ‌کس کامل نیست. هر کسی عادت‌ های بدی دارد که باید آنها را متوقف کند. بنابراین برای توسعه فردی، بسیار مهم است که شما عادت‌ های بد مانند خواب زیاد، جویدن ناخن، سیگار کشیدن، تأخیر در کار و چیزهای دیگر را پشت سر بگذارید.

همچنین می توانید روال های متناوب را امتحان کنید و ببینید که مغز شما چگونه به آنها واکنش نشان می دهد برای مثال اگر اشتیاق به کوکی دارید ، به جای آن یک مشت آجیل بگیرید.

مشاور و دوستی برایتان خواهد بود که شما را در تمام لحظات زندگی یاری می کند. پیشرفت تکنولوژی و تنوع تولیدات در بازارهای امروز در افراد تنوع طلبی و میل به آرزوهای بزرگ را ایجاد می کند. ضعف اقتصادی و عدم مدیریت مالی قوی باعث می شود توقعات زیادی از خود داشته باشید بدون آنکه بتوانید به آن ها برسید. این نیازها، پیوسته افکار شما را به خود مشغول می کنند و باعث ایجاد درگیری ذهنی می شوند. به دنبال آن ایجاد استرس باعث کم خوابی می شود که حتما باید آن را کنترل نمایید.

 بهبود فردی و آموزش در مدیریت زمان به شما کمک خواهد کرد تا برای کارهای روزمره ی خود زمان های مناسب را در نظر بگیرید. طی این زمان ها خود را موظف خواهید نمود تا کارها به درستی مدیریت و اجرا نمایید. در نتیجه روز کاری مفید، بدون هدر رفتن زمان، توأم با حس رضایت از گذراندن بهترین لحظات را خواهید داشت.

5. زود بیدار شوید

بهره وری روزانه و کیفیت زندگی شما بسیار تحت تأثیر برنامه روزانه شما قرار دارد. زود بیدار شدن به شما این امکان را می دهد که به خودتان وقت بدهید. اگر می توانید روز خود را یک ساعت زودتر شروع کنید ، می توانید برای آهسته دویدن بیرون بروید ، آب بیشتری بنوشید ، یک صبحانه سالم تهیه کنید ، مراقبه کنید و حتی خود را برای کار آماده کنید.

داشتن یک روال موثر در اوایل صبح یکی از عادت های افراد موفق است. بیدارکنندگان زود هنگام یک مزیت آشکار دارند. صبح زود بیدار شدن به این معنی است که شما به موقع به رختخواب می روید و کل برنامه روزانه شما در جای خود قرار می گیرد. این فقط بهبود چشمگیری در سلامتی شما نخواهد داشت ، بلکه احساس مثبت و انگیزه بیشتری نیز خواهید داشت.

علاوه بر این ، شما قادر خواهید بود هر روز کارهای بیشتری را به انجام برسانید و فعالیت بیشتری داشته باشید. اعتقاد بر این است که دانش آموزانی که پرنده های اولیه هستند نمرات علمی بالاتری دارند.

6. غذای سالم بخورید و یک تمرین روتین را شروع کنید

با مراقبت از سلامتی خود شروع می شود. اگر در مسیر بهبود خود هستید ، باید سلامتی خود را در درجه اول قرار دهید. این اولین قدم برای رسیدن به تعالی در سایر زمینه های زندگی است.

این کار به سادگی ایجاد یک رژیم روزانه و برنامه ورزشی است. لزوماً لازم نیست که چیزی کاملاً پیچیده یا دشوار باشد.

مصرف غذای ناخواسته و فرآوری شده را کاهش داده و گزینه های سالم تری از جمله میوه ها و سبزیجات تازه را جایگزین آن کنید. اگر به دنبال دستور العمل های سالم برای وعده های غذایی روزانه خود هستید ، تعدادی آنلاین در دسترس است.

حداقل 35-45 دقیقه از روز خود را به ورزش اختصاص دهید. تمرینات ساده مانند پیاده روی روزانه می تواند در رفاه حال عمومی شما تفاوت زیادی ایجاد کند. برای تنوع ممکن است بخواهید آن را با دوچرخه سواری ، جلسات بدنسازی ، شنا ، یوگا و غیره مخلوط کنید.

نظم و انضباط شخصی در رعایت برنامه های تناسب اندام روزانه شما واقعاً مهم خواهد بود. با تلاش مداوم ، قادر به دستیابی به آن خواهید بود.

7. مسئولیت اشتباهات خود را بپذیرید

به عنوان انسان ، همه ما مجبور به اشتباه در هر مرحله و مرحله از زندگی خود هستیم. هیچ مشکلی در این مورد وجود ندارد اما این نحوه برخورد ما با اشتباهات است که تفاوت ایجاد می کند.

شما باید از ذهنیت "ثابت" بیرون بیایید که باعث می شود شما باور کنید هیچ مشکلی در شما وجود ندارد یا هیچ اشتباهی شما نمی توانید انجام دهید. هرگز به شما اجازه رشد نمی دهد. این واقعا می تواند به روابط شما ، شخصیت شما و به طور کلی زندگی شما آسیب برساند.

در حالی که پذیرفتن اشتباهات خود و مسئولیت اصلاح آنها می تواند دریچه های جدید یادگیری را برای شما باز کند. نه فقط این ، به شما قدرت درونی می بخشد و باعث می شود از خود احساس خوبی داشته باشید.

یاد گرفتن روش‌هایی برای دست و پنجه نرم کردن با افراد سخت است. بسیاری از مواقع، این موقعیت‌ها برای ما ایجاد می‌شود و ما نمی‌توانیم با دسته‌ای خاص از افراد که واقعاً سخت هستند، ارتباط بگیریم. این افراد ممکن است در همنوعان، رئیس و دیگر افراد دیده شوند. بنابراین شما باید همیشه روش‌هایی را برای متقاعد ساختن آنها یاد بگیرید تا هنگام کار با مشکلی مواجه نشوید.

وقتی چیزی را پیدا میکنید که شما را خوشحال میکند و به انجام آنچه که دوست دارید ادامه میدهید، احساس نشاط پیدا میکنید. خواه دنبال کردن یک سرگرمی جدید باشد و یا فروش ابتکاری، چیزی را امتحان کنید که همیشه خواسته اید انجام دهید

مثبت فکر کردن به معنای انکار اشتباهات تان نیست. به جای این کار، برای فکر کردن به مسائلی که شما را به موقعیت کنونی تان کشانده است به خودتان کمی زمان بدهید تا در آینده از اشتباهات مشابه پرهیز کنید و دید مثبت تری نسبت به آینده داشته باشید.

گذشته را پشت سر گذاشته اید، هر چقدر هم بد پیش رفته باشد، نمیتوانید آن را تغییر بدهید. هرگاه احساس کردید درباره گذشته افکار منفی به سراغ تان آمده اند، آنها را با افکار مثبت درباره آینده جایگزین کنید.

نکاتی در مورد شروع باغبانی در آپارتمان مطلب مرتبط نکاتی در مورد شروع باغبانی در آپارتمان

به نظرتان آیا شانس واقعا وجود دارد؟ اگر واقعا باور نداشته باشید در زندگی لیاقت چیزهای خوب را دارید، چیزهای خوب زیاد سر راه‌تان قرار نمی‌گیرند. باور کنید ارزش خوش شانسی را دارید تا خوش شانس باشید.

اگر در حال کنار آمدن با اندوه از دست دادن یکی از عزیزانتان هستید، به یادداشته باشید که با گذر زمان احساس بهتری خواهید داشت. شاید همیشه بابت این فقدان غمگین شوید اما با گذر زمان تحمل آن آسان‌تر خواهد شد. هر روز به خودتان یادآوری کنید شرایط بد زودگذر است.

زمانی که احساس ناامیدی و ناراحتی میکنید، به جای اینکه بابت کارهایی که تاکنون درست انجام داده ایم به خودمان اعتماد کنیم، تنها روی مسائل منفی و اشتباهاتی که مرتکب شده ایم تمرکز می کنید. حتی اگر بعضی کارها را خراب کرده اید، برای کارهایی که تا حالا به خوبی انجام داده اید به خودتان اعتماد کنید.

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ   |   دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی   |   روانشناس ایرانی در لندن  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده